WhatsApp’ta mobil veri kullanımını düşürmenin yolları

Date:

Mobil veri kullanımını nasıl düşürürsünüz?

WhatsApp günümüzün insanların birbirleriyle iletişim kurmak için en çok kullandıkları en popüler uygulamalardan biri. Bununla birlikte WhatsApp’ta olduğu gibi her iletişim uygulamasında veri kullanımı önemli bir rol oynar. Bereket versin ki bir telefonun mobil veri kullanımını düşürmenin bazı yolları var. Bunları uygularken WhatsApp deneyiminin tadına varacağız.

Mashtips WhatsApp’ın iyi bir uygulama olduğunu fakat telefonun mobil verisini hızlıca tüketebileceğini bildirdi. En iyi olasılık Whatsapp’ı bir Wi-Fi üzerinden açmak.  Memeburn’ün bildirdiğine göre daha fazla farklı yöntemler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıda bildirdiğimiz 5 önemli yolu dikkate almalısınız. Bu yolları kullanarak WhatsApp’ın mobil veri kullanımını azaltabilirsiniz.

Videoların otomatik yüklenmesi özelliği devredışı bırakılmalı

WhatsApp’ta kullanıcıların resim, video ve diğer dosyaları Wi-Fi ya da mobil veri üzerinden otomatik olarak yüklemelerine olanak tanıyan bir özellik mevcut. Fakat bir telefonun veri kullanımından tasarruf etmek için ayarlara gidin ve veri kullanımına tıklayın. Aşağıya doğru inin ve sonra nelerin sadece mobil veri üzerinden otomatik olarak yükleneceğini seçin. İpucu mu istiyorsunuz? Videoları kapatmak oldukça kazanç sağlayacaktır.

Ses kalitesini azaltın

Ses kalitesi düşürülmüş aramalar fazla veri kullanımına yol açmayacaktır. Mobil ayarlarından telefonun veri kullanımını açın ve sonra ‘düşük veri kullanımını’nı seçin. Bu aynı zamanda arama ayarları ile de ilişkilidir.

Yedeklemeleri yalnızca Wi-Fi bulunan bölgelerde yapılmak üzere ayarlayın

Her ne kadar WhatsApp’ta sohbet kayıtlarının yalnızca Wi-Fi üzerinden yapılması temel ayar olsa da, bu ayarın seçili olduğunu iki kere kontrol etmeliyiz.

WhatsApp uyumlu bir paket seçin

Dünya çapındaki telekomünikasyon ağları kullanıcılarına farklı veri paketleri sunarlar. Seçim yaparken WhatsApp ve diğer mobil uygulamalarınızın ihtiyaçlarına ve isteklerine cevap verecek paketleri tercih edin.

Data kullanımını gözlemlemek için veri yönetimi araçları kullanın

Bir telefonun mobil ayarlarında WhatsApp ağ kullanımı kayıtları mevcuttur. Her hafta ya da her ay mevcut olan istatistiği sıfırlayın ve böylece veri kullanımı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...