Sonny Digital Paper öğrenci ve akademisyenlere hitap ediyor

Gizlilik ayarları önem taşıyor

Bir çok beta testi ve yeni özellik eklentilerinden sonra Microsoft Windows 10 Creators Update nihayet bugün yayımlanıyor. Güncellemeyi almak için iki seçeneğiniz var; makinenize kendiliğinden inmesi için bekleyebilir (ki bu aylar sürer) ya da ‘Update Assistant’ı kullanarak şimdi indirebilirsiniz. Fakat eğer indirecek olursanız, gizlilik ekranına oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde dikkatlice seçmiş olduğunuz ayarlar, varsayılan ayarlara döner.

Aşağıda görülen gizlilik ekranı sizi ayarları ‘kabul’ etmek zorunda bırakacak, aksi takdirde güncellemeye devam etmeyecektir. Bununla birlikte değişiklikleri yapsanız dahi bu ayarları daha sonra tekrar ayarlamak durumunda kalacaksınız zira kurulum ekranı ‘konum’ ve ‘konuşma algılama’ gibi genel ayarları içeriyor. Windows 10 Creators Update’te en az 18 farklı kategori mevcut.

Windows Creators Update Gizlilik Ayarları

Windows 10 Creators Update ‘Birleşik Güncelleme Platformu’ ile birlikte kullanılıyor. Bu özellik çoklu indirmeleri mümkün kılıyor. Böylece güncelleme büyüklüğü azaltılmış olmakla birlikte, kurulum esnasında daha fazla esneklik sağlanmış oluyor. Bu yönüyle güncellemelerin sonsuza değin sürmesine engel olmanız da sağlanmış oluyor.

OKU ►  OnePlus 5 en ince telefon modeli olmaya aday

Diğer özelliklere gelince; daha kolay bir güvenli kurulumu, sanal trackpad, geliştirilmiş erişilebilirlik, akıllı evler ve kurulumlar için Cortana desteği (Creators Update’in kendisi de dahil olmak üzere) ve daha bir çok küçük düzenlemeler mevcut.

Windows 10’un en büyük güncellemelerinden biri olduğunu söylemek yeterli olur. Microsoft’un çabasına rağmen işler yolunda gitmeyebilir. Bu nedenle resimlerinizi, belgelerinizi ve diğer verilerinizi yedeklemeniz yerinde olacaktır. Güncellemenin bulunduğunuz bölgeye erişmesini bekleyebilirsiniz fakat geçen yılki ‘Yıldönümü Güncellemesi’nin en uygun kullanıcılara erişimi altı aydan fazla sürmüştü. Bunu da aklınızdan çıkarmayın. Eğer fazla beklemek istemiyorsanız, ‘Güncelleme Asistanı’nı indirerek kuruluma yakından dikkat gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here