Wonder Woman filmi etkileyici bir giriş yaparak rekor kırdı

Wonder Woman, birçok süper kahraman filmini gerisinde bıraktı

Uzun süredir beklediğimiz film Wonder Women, gişelerde rekor kırdı. Film, birçok açıdan başarıyı yakaladı ve pek çok lokasyonda en çok izlenen film oldu. Filmin elde ettiği gelir ise tam tamına 223 milyon dolar. İnanılmaz !

Filmin oluşturduğu dünya ve cinsiyet ayrımcılığını yıkan bakış açısı göz önüne alındığında, izleyici üzerinde muhteşem bir etki bıraktığnı söyleyebilirim. Sevgi ile nefret arasındaki çatışmayı ve kadın ve erkek arasındaki çatışmayı, bunun gibi ikilikler üzerinden anlatan Wonder Woman, karşı koyduğu her düşünceyi tek boyutlu ve kolay aşılabilir hale getiriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin 20. yüzyılın başında oluşan ve farklı şekillerde günümüze kadar devam eden politikalarını, kendi süper kahramanının idealleri ile örtüştürüyor.

Wonder Woman, birçok süper kahraman filmini gerisinde bıraktı

Amazonların kılıç kullanan prensesi olarak oynayan Wonder Woman, Rotten Domatoes üzerinde yüzde 93’lük etkileyici bir puan aldı. Normalde bugüne kadar gördüğümüz birçok süper kahramanın aksine Wonder Woman, kadın merkezli bir süper kahramanın kendi başına nasıl ayakta kalabileceğini gözler önüne seriyor. Wonder Woman filmine yönetmenlik yapan isim ise, Patty Jenkins. Bir kadın yönetmen olarak, en yüksek gelir elde ederek giriş yapan filmin yönetmeni olmaktan gurur duyuyor. Film, Iron Man, Captain America: the first avenger ve Guardians of the Galaxy gibi diğer süper kahraman filmlerinin, izlenme sayılarını ve hayran kitlesini katlayarak rekor kırdı.

OKU ►  2020’de vizyona girecek olan Avatar 2’nin çekimleri başlıyor
OKU ►  Yeni bir Android Wear: Movado Connect

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox