Analog klavye özelliğiyle bastığınız kadar ilerleyeceksiniz

Analog klavye özelliğiyle bastığınız kadar ilerleyeceksiniz

Bugünlerde mekanik klavyeleri birbirinden ayırmak neredeyse imkansız oldu. Oyuncular için tasarlananlar klavyeler şatafatlı ve bol renkli olmalarının yanında birde RGB ışıklandırmalarla uzaktan bakıldığında birbirinin aynısı gibi gözüküyorlar. İste bu yüzden Wooting One markası diğerlerine göre sade ve klasik kalan tasarımıyla dikkatimizi çekti.

Wooting One’ı zaten duymuş olmanı muhtemel. Duymayanlarınız için söyleyelim, Kickstarter üzerinden başarılı bir kamu sermayesi kampanyası sayesinde finanse edilen Wooting One, analog klavyeleriyle oyunculara yeni soluk getirmeyi amaçlıyor.

The Wooting One ayarlanabilir RGB arka plan ışıklarına sahip bir klavye. Ama onu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği analog olması. Bunun anlamı klavyedeki tuşların basma sertliğine göre tepki vermesi. Buda oyuncular için çok önemli bir özellik. Eğer bir tuşa hafif sertlikle basarsanız oyundaki karakteriniz bunu algılayarak daha az tepki verecek. Mesela yarış oyunu oynuyorsanız arabanız sanki gerçek biz gaz pedalına basarmışsınız gibi daha az gaz verecek.

Yani analog bir oyuncu kolu gibi tepkiler alacaksınız. Buda oyunlarda çok daha hassas kontrollere sahip olacağınız anlamına geliyor. Az basarsanız yavaş yürüyecek sert basarsanız koşacaksınız.

OKU ►  Facebook'un dev drone’u kaza yaptı.

Bu klavyelerin bir diğer özelliği ise istenirse dijital klavyeler gibi kullanılabilmesi. Bu sayede oyun oynamıyorken analog özelliğiniz kapatabileceksiniz.

Wooting One klavyelerinin bir eksiği henüz her oyun tarafından desteklenmemesi Şu anda sadece oyun kolu yada Xinput (Xbox oyun kolu) destekleyen oyunlarda kullanılabiliyor. İşleri karıştıran ince bir nokta ise Xinput desteğini açtığınız bazı oyunlar klavyele kontrollerini iptal edebiliyor. Bu oyunlarda analog klavye kullanımı düzgün çalışmıyor. Ancak analog klavye modeli tutulursa bu tip sorunlar zamanla çözülecek.

Eğer ilgileniyorsanız Wooting One klavyelerini 180$’a ön sipariş verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here