Wooting One analog klavyelerle oyunlarda hassas kontrol

Date:

Analog klavye özelliğiyle bastığınız kadar ilerleyeceksiniz

Bugünlerde mekanik klavyeleri birbirinden ayırmak neredeyse imkansız oldu. Oyuncular için tasarlananlar klavyeler şatafatlı ve bol renkli olmalarının yanında birde RGB ışıklandırmalarla uzaktan bakıldığında birbirinin aynısı gibi gözüküyorlar. İste bu yüzden Wooting One markası diğerlerine göre sade ve klasik kalan tasarımıyla dikkatimizi çekti.

Wooting One’ı zaten duymuş olmanı muhtemel. Duymayanlarınız için söyleyelim, Kickstarter üzerinden başarılı bir kamu sermayesi kampanyası sayesinde finanse edilen Wooting One, analog klavyeleriyle oyunculara yeni soluk getirmeyi amaçlıyor.

The Wooting One ayarlanabilir RGB arka plan ışıklarına sahip bir klavye. Ama onu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği analog olması. Bunun anlamı klavyedeki tuşların basma sertliğine göre tepki vermesi. Buda oyuncular için çok önemli bir özellik. Eğer bir tuşa hafif sertlikle basarsanız oyundaki karakteriniz bunu algılayarak daha az tepki verecek. Mesela yarış oyunu oynuyorsanız arabanız sanki gerçek biz gaz pedalına basarmışsınız gibi daha az gaz verecek.

Yani analog bir oyuncu kolu gibi tepkiler alacaksınız. Buda oyunlarda çok daha hassas kontrollere sahip olacağınız anlamına geliyor. Az basarsanız yavaş yürüyecek sert basarsanız koşacaksınız.

Bu klavyelerin bir diğer özelliği ise istenirse dijital klavyeler gibi kullanılabilmesi. Bu sayede oyun oynamıyorken analog özelliğiniz kapatabileceksiniz.

Wooting One klavyelerinin bir eksiği henüz her oyun tarafından desteklenmemesi Şu anda sadece oyun kolu yada Xinput (Xbox oyun kolu) destekleyen oyunlarda kullanılabiliyor. İşleri karıştıran ince bir nokta ise Xinput desteğini açtığınız bazı oyunlar klavyele kontrollerini iptal edebiliyor. Bu oyunlarda analog klavye kullanımı düzgün çalışmıyor. Ancak analog klavye modeli tutulursa bu tip sorunlar zamanla çözülecek.

Eğer ilgileniyorsanız Wooting One klavyelerini 180$’a ön sipariş verebilirsiniz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...