Xbox One X için nihayet bir çıkış tarihi verildi

Microsoft ekibi, Xbox One X için E3 etkinliğinde bir çıkış tarihi verdi

Microsoft ekibinin E3 2017 etkinliğinde, nihayet uzun süredir beklenilen haber geldi. Microsoft sunumları esnasında Xbox Scorpio hakkında yeni bilgiler paylaşacağını söylemişti zaten. Ve, bugün, paylaşacağını söylediği bilgilerden bir tanesi yayımlandı. O bilgide Xbox One X konsolun çıkış tarihi. Oyuncuların uzun süredir beklediği bir haberdi.

Microsoftan gelen açıklamalara göre, konsol 7 Kasım 2017 tarihinde çıkışını yapacak. Oyuncular, hiç bir sorun yaşamadan oyunlarına kaldıkları yerden devam edebilecekler. Nasıl mı? Çünkü, Project Scorpio konsolu, Xbox Play Anywhere desteği veriyor olacak. Oyunculara sağlanan en iyi şeylerden biri. Xbox Play Anywhere sayesinde, Xbox Store ya da Microsoft Store üzerinden satın aldığınız tek bir oyun, Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda, eski nesil Xbox One ve yeni çıkacak olan Xbox One X konsolonuzda oynanabilecek. Korkmayın ilerlemeleriniz kaybolmayacak. Bu üç platform arasında, kayıt dosyalarını transfer edebileceksiniz.

OKU ►  Google sanat eserlerine de el attı

Ayrıca, Xbox One X’in benzer bir güncelleme ekran kartı konusunda da yapılmış ve grafik işlemcisi tam tamına 4,6 kat daha hızlı ve 6 teraflop gücündeki 1.127 GHz’de çalışan grafik işlemcisiyle dikkatleri üstüne çekmeyi de başarıyor. Konsol, tam 12 GB bir bellekle sunuluyor. Ve, konsolda oyunlar gerçek 4K çözünürlükle oynanabilecek. Xbox One X, tam 22 konsola özel oyun ve toplamda 42 oyun ile birlikte piyasaya sürülecek. Bunlar için tabi ki de 7 Kasım 2017’yi beklemek gerekiyor.

OKU ►  Microsoft, yerden tasarruf etmenizi sağlayan Files on Demand’ı Windows Insider’e getiriyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox