XP için ransomware güncellemesi ve Windows 10’a ücretsiz yükseltim nasıl yapılır

Windows 10’a geçiş

Microsoft, Windows XP desteğini 2014 yılında kesmişti fakat bugün 16 yıllık bu işletim sistemi için bir yama daha yayınlıyor. Windows güvenlik blogunda yayınlanan bilgiye göre İngiltere sağlık sistemini de içeren dünya çapındaki Windows kullanıcılarının ‘WannaCrypt’ ransomware saldırısından etkilenmiş olmaları nedeniyle bu son derece olağanüstü adımın atılması gerekliliği doğmuş. Microsoft güncel olarak desteklenen sistemleri için Mart ayında bu açığın kapatılmasına dönük bir yama yayınlamıştı. Fakat şimdi Windows XP, Windows 8 ve Windows Server 2003 gibi desteklenmeyen sistemler için de bu yama sağlanmış oluyor.

İlgili güncellemeyi kullanmakta olduğunuz işletim sistemine göre aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4012598

Eski işletim sistemini çalıştıran ev kullanıcıları vakit kaybetmeden ilgili yamayı yüklemelidirler. Ve sonra da güncel işletim sistemine yükseltme yapılması tavsiye edilmektedir.

Windows 10’a ücretsiz geçiş yapmak isteyen Windows 7/8.1 kullanıcıları aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Elinizi çabuk tutarsanız iyi olur zira ücretsiz yükseltme imkanı her an gündemden kalkabilir.

OKU ►  Nasıl Yapılır: Android telefonu TV’ye bağlama

Windows 10 işletim sistemine yükseltme

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox