Yakında Windows 10’da masaüstü uygulamalarını yüklemeyi engelleyebileceksiniz

Date:

macOS’da olduğu gibi artık Windows’da da bu özellik aktif olacak.

Microsoft, Windows 10 Kurucu Güncellmesi’ne bir son dakika eklentisi olarak masaüstüne uygulama yüklemeyi engelleme özelliğini ekliyor. MSPoweruser’un raporuna göre en son gösterilen Windows Insider sadece Windows Store’dan uygulama indirme opsiyonunu içeriyor. Ancak özellik Windows 10’da varsayılan olarak her yerden uygulama indirilebilir olarak geliyor. Bir aile bilgisayarında zararlı uygulamaları engellemek adına güzel bir opsiyon olarak gözüküyor.

Bu eklenen özellik Apple’ın macOS’larda uyguladığı imzasız veya kendi mağazasından olmayan ürünlerin indirilmesini önlediği özellik ile eşdeğer. Microsoft’un yaklaşımı, bu belirli Windows 10 güncelleştirmelerinin sınama aşamaları sırasında devreye giriyor olması gibi gözüküyor. Bunun yanında Epic Games kurucu ortağı Tim Sweeney’den de bu konuda eleştiriler geldi. Sweeney, Microsoft’u bir çok mecrada Windows Store oyun politikaları konusunda eleştirmişti. Şimdi de Twitter üzerinden Microsoft’u rekabeti öldürmek ve kullanıcı dostu olmamak ile suçladı.

Microsoft aynı zamanda klasik masaüstü uygulamalarının yüklenmesini engelleyecek bir Windows 10 Cloud versiyonu üzerinde de testler yapıyor. Henüz Windows 10 Cloud açıklanmamış olsa da, sızan ekran görüntüleri normal Windows 10’e benzer görüntüsünün olduğu gözüküyor.

[irp posts=”8793″ name=”Windows 10 için akıllı posta kutusu özelliği”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...