Yapay zekayla çeviri yapan kulaklık: Translate One2One

Yapay zekayla çeviri yapan kulaklık tam 8 dilde çeviri yapıyor

Translate One2One, çevirmenlerin yerini alabilecek mi?

Lingmo İnternational adlı teknoloji startup’ı, Translate One2One adlı kulaklığıyla, yabancı dil bilmeyenler için, bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. ABD’deki işletmelerin her yıl 2 milyar dolar, İngiltere’deki işletmelerin ise tam 48 milyar sterlin kaybettiğini belirten şirketin sözcüsü, bu ürünle tüm bu sorunları ortadan kaldırmayı planladıklarını söylüyor. Ve, bu ürünle büyüyen bu açıkların kapatılabileceğini belirtiyor. Sanırım, bu haberle, çevirmenlik mesleğine gönül vermiş bir çok çevirmenin içine endişe düşecek. Acaba, çevirmenlik mesleğinin ortadan kaldıracak kadar başarılı olabilecek mi?

Yapay zekayla çeviri yapan kulaklık tam 8 dilde çeviri yapıyor

Geçtiğimiz haftalarda Birleşmiş Milletler’in yapay zeka zirvesinde tanıtılan cihaz, kaç dil çevirebiliyor dersiniz? Translate One20ne, İngilizce, Japonca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Brezilya Portekizcesi, Almanca ve Çince dilleri olmak üzere, tam sekiz dilde çeviri yapabiliyor. Translate One20ne, Bluetooth ya da Wİ-Fİ bağlantısına ihtiyaç duymayan ilk çeviri kulaklığı olacak. Herkesin dikkatini çekmeyi şimdiden başardı ve merak içinde piyasaya çıkacağı gün bekleniliyor.

OKU ►  Malezya Airlines uçaklarını uydudan takip edecek ilk havayolu şirketi oldu

Yapay zekayla çeviri yapan kulaklık Translate One2One, Temmuz ayı içerisinde piyasaya çıkacak. Tabii, şimdi herkes böylesine ihtiyaç duyulan bu cihazın fiyatını merak ediyor. Tranlate One2One, 179 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox