Google Drive dosya yedekleme ve senkronizasyon özelliği kazanıyor

Yedekle ve Senkronize Et

Bilgisayarınızda bulut depolama uygulaması kullanıyorsanız, bunu sisteminizi olabildiğince yedekleyerek farklı cihazlardan erişim sağlamak için kullanıyor olma ihtimaliniz yüksek. Ve Google’ da bu durumun farkında. İnternet devi Drive adlı masa üstü uygulamasını Yedekle ve Senkronize Et olarak değiştiriyor. İsmiyle müsemma, yedekliyor ve cihazlar arasında senkronize edebiliyorsunuz.

Yedekle ve senkronize et
Google Drive’ın yeni versiyonu ‘Yedekle ve Senkronize Et’

Yeni sistem büyük oranda eskisiyle aynı işleri yapıyor olmakla birlikte şimdi ek olarak verilerinizin bilgisayarınızın neresinde olduğunun bir önemi olmaksızın korunması  konusuna daha fazla odaklanıyor. Bunun içerisinde resimler de var. Güncellenen yazılım, ‘Google Resimler’ masa üstü uygulamasıyla da entegre edilerek tüm resimlerinizi senkronize etmek için tek uygulama kullanabileceğiniz hale getirilmiş oluyor. Tek somut kısıtlama, sahip olduğunuz Drive miktarı. 15GB’lık ücretsiz miktar, kifayet etmeyebilir.

‘Yedekle ve Senkronize Et’ 28 Haziran’da Mac ve Windows kullanıcıları için hizmete girecek. Fakat şu an itibariyle işletmeleri hedef almıyor. Eğer işinizde Google’ın bulut hizmetlerini kullanıyorsanız, büyük ihtimalle yeni çıkacak olan ‘Drive File Stream’ uygulamasına yönlendirileceksinizdir.

OKU ►  Microsoft Template Studio ile kodlama yapmadan uygulama yapın

İhtiyacınız olan tek şey kişisel belgeleriniz için güvenli bir ağ ise, çok beklemeniz gerekmeyecek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox