Yeni nesil Nissan Leaf, 5 Eylül’de tanıtılacak

Nissan, yeni çıkacak olan elektrikli otomobili Leaf’i yavaş yavaş göstermeye başladı ve yaz boyunca göstermeye devam edecek.

Nissan otomobil üreticisi yeni Leaf’in galasının 5 Eylül 2017’de olacağını Twitter üzerinden duyurdu.

Atılan tweet’te yeni elektrikli otomobilin küçük bir parçasının olduğu görüntü de yer alıyor. Ayrıca görüntüde mavi bir desen üzerinde kromdan yapılmış gibi görünen Nissan logosu var. Nissan’nın bir önceki gösterdiği resim de ise farların yeni görünümü ve yarı otomatik sürüş sistemi olan Pro Pilot Assist yer alıyordu. Pek ayrıntılı olmayan görüntüler bize yeni Leaf’in bir önizlemesini sunuyor.

 

Oto pilot teknolojisini izlemenin yanı sıra, Nissan bunu büyük otomotiv sektörü için destekliyor. Japon otomobil üreticisi bu ayın başlarında, Washingyon DC’de, ABD hükümet yetkililerine, otomatik sürüş söz konusu olduğunda Nissan’ın sürücü koltuğunda nasıl bir performans sergileyeceğini ve ne kadar güvenli olduğunu gösteren bir forum düzenleyeceğini açıkladı.

OKU ►  Yapay kanın seri üretimi gerçekleşebilir
OKU ►  Meksika modernizmi sergisinin son günleri

Nissan, otomatik sürüş teknolojisinin, sürüş deneyimini değiştirmenin değil arttırdığına inanıyor. Michigan’daki Nissan Teknik Merkezi üst düzey yöneticisi Andy Christens, “Bir gün sürücüler istediğinde teknoloji sürücüler için sürüş görevini yerine getirmek için hazır olacak” dedi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox