ASUS X00KD

Giriş seviye telefon özellikleri

Görüntüler ASUS X00KD modeline birkaç açıdan bakmamızı sağlıyor. Resimlerde telefonun arka yüzünde LED ışıklı dual-kamera olduğu gözleniyor. Ön yüzde ise fiziksel ana ekran tuşu var. Bu tuşa parmak izi tarayıcısı entegre edilmiş olma ihtimali yüksek. Üst çerçevede ise bilindik bir kulaklık ve göründüğü kadarıyla mesafe sensörü ve ön yüz selfie kamerası bulunuyor. Ses ve açma kapama butonları telefonun yan yüzlerinde yer alıyorken, SIM girişi de yan yüzeyde bulunuyor. Hepsini bir arada değerlendirecek olursak, standart bir 2017 telefondan farklı görünmüyor.

TEENA’nın listesinde cihazla ilgili temel donanım ayrıntıları yer almıyor olmakla birlikte popüler kıyaslama sitesi GFXBench konuyla ilgili bir miktar bilgiye sahip gibi görünüyor. GFXBench’in listelemesinde göze çarpan ilk şey ASUS_X00KD  modelinin oldukça sıradan donanımıyla giriş seviyesinde bir telefon olduğu. Göründüğü kadarıyla 5-inch 720p ekran paneline sahip olacak olan cihaz, MediaTek MT6737 SoC üzerinde çalışacak. Cihazın chip’i ARM Mali-T720 GPU ve maximum 1.3GHz hıza ayarlı octa-core CortexA53 CPU işlemciye sahip. Aynı zamanda 2GB RAM ve 16GB dahili hafızaya sahip olacak olan cihazın dahili hafızasının yaklaşık 10GB’lık bölümü kullanılabilecek.

OKU ►  Çin’li firma raysız tramvay geliştirdi

Yeni ASUS telefonu auto-focus, yüz tanıma ve flash özelliklerine sahip 12 ya da 13 megapixel birincil kamera ve 5-megapixellik 4K UHD (3840×2160) video çekimleri yapabilen sensörlü kameralara sahip olacak. Sensörler bağlamında cihazın bir accelerometer, magnetometer (e-pusula), ortam aydınlatma sensörü, yakınlık sensörü ve GPS bileşenlerini taşıması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here