YouTube kanalınıza kayıtlı en az 1.000 takipçiniz varsa

Rekabette üstünlüğü sağlama hamlesi

YouTube’un, telefonlarından doğrudan canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar için canlı yayın özelliğini piyasaya sürmesinin üzerinden fazla geçmedi. Bu özelliği kullanabilmeniz için 10.000 takipçinizin olması koşulu getirilmişti. Fakat video servisi artık daha az takipçi kitlesine sahip olan YouTuber’lar için de canlı video hizmetini sunuyor. YouTube kanalınıza kayıtlı en az 1.000 takipçiniz varsa, canlı video yayını yapabileceksiniz.

OKU ►  YouTube video içerik tanımlamaları için çeviriler yapmanızı istiyor

YouTube kanalınıza canlı yayın yapmak oldukça kolay. Takipçi gereksinimlerini karşılıyorsanız, hemen Creator Studio araçlarına gidin ve canlı yayını aktif hale getirin. Daha sonra canlı yayın oluşturmak için YouTube mobil uygulamanızı kullanın. Aynı zamanda YouTube’ da sizin için otomatik olarak bir kayıt oluşturacaktır.

Daha az takipçisi olanların da YouTube’da yayın yapmalarının önünü açmak video servisine daha geniş bir içerik havuzu imkanı sunuyor tabii. Bu strateji YouTube’a, seçeneklerini arttırmaya devam eden Facebook Live’a karşı daha iyi rekabet etme imkanı veriyor. Özelliği belirli kanal sahipleriyle sınırlı tutmak da, canlı yayın özelliğinin kapılarını herkese açmadan önce bu özelliği öncelikle teknik anlamda daha seçkin bir grupla test etme avantajını sağlamış oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here