YouTube VR’da 360 derece görüntü eşliğinde sesli sohbet

Date:

Toplu izleme ve sohbet

Google dün düzenlenen I/O programında YouTube VR ile ilgili daha fazla detay verdi. 360 derece video gösterimi yapacak olan YouTube VR, Daydream sanal gerçeklik uzantısının bir parçası. Normal YouTube sitesindeki yorumlar bölümü yerine VR versiyonda sınırlı sayıda grupların birlikte videolar izledikleri ‘Toplu İzleme’ etkinliği olacak. Dahası, insanlar paylaşımlı odalarda kişiselleştirilebilir simge-resimler (avatar) şeklinde görünecek ve kendi sesleriyle gerçek zamanlı olarak sohbet edebilecekler.

Google’ın Erin Teague’i, kullanıcıların ‘toplu izleme’ oturumları düzenlemelerine ve hatta yapımcılarla iletişim kurmalarına imkan verecek yeni değişiklikler YouTube VR’ı eskiye oranla çok daha topluluk odaklı hale getirecek diyor. Bununla birlikte ekrandan başlamak yerine etkinliği daha sanal kılmak adına herkes 360 derece videoların ortasına dalacak.
‘Toplu izleme’ ve sesli sohbet özellikleri sayesinde aynı zamanda arkadaşlarınızla videolar üzerinde tartışabilecek, sohbetler yapabileceksiniz. Diğer bir deyişle bu deneyim, her şeyin aynı anda gerçekleştiği, içine bir miktar Twitter atılmış Hangouts ve VR karması olacak. Teague aynı zamanda arkadaşlarınızın seyrettikleri videoları arayıp bulmanın da kolay olacağı sözünü veriyor.

Tabii bu özellik, Samsung Gear VR kullanıcılarının avatar karakterleriyle etkileşimde bulundukları ‘Oculus Odaları’ndan farklı değil. Fakat Google ve YouTube’un sahip olduğu potansiyeli göz önünde bulundurursak, Oculus’ün oldukça kısıtlı sayılarıyla bugüne değin gösterdiği başarıdan çok daha fazlasını gösterme şansı olduğunu varsayabiliriz. Google, YouTube VR’ın ve ana YouTube kanalına gelecek benzer güncellemelerin bu yıl içerisinde ilerleyen zamanlarda gerçekleşeceğini söyledi.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...