YouTube yıldızı Austin Jones, reşit olmayan hayranlarına cinsel istismarla suçlanıyor

Milyonlarca tıklama alan 24 yaşındaki YouTube yıldızı Jones, iki genç kızın açık videolarını istemek için sosyal medyayı kullandığı iddia edildikten sonra gözaltına alındı.

Genç bir hayran kitlesine sahip olan 24 yaşındaki YouTube şarkıcısı, iki genç kızın sosyal medya yoluyla açık videolarını talep etmekle suçlanıyor.

Salı günü Chicago’daki ABD Bölge Mahkemesinde şikâyet üzerine görülen davada cinsel istismarla suçlandı. Perşembe günü yapılacak bir duruşmaya kadar gözaltında tutuldu.

Jones, pop şarkıları sayesinde YouTube’da milyonlarca izlenme aldı. Ayrıca Twitter, Instagram ve YouTube hesaplarında 200.000’den fazla takipçisi bulunuyor.

Jones’un avukatı Gerardo Solon Gutierrez “Bir suçla itham edilen kişi suçluluğu kanunen ispatlanıncaya kadar suçsuz sayılır.” dedi.

Milyonlarca tıklama alan 24 yaşındaki YouTube yıldızı Jones, iki genç kızın açık videolarını istemek için sosyal medyayı kullandığı iddia edildikten sonra gözaltına alındı.

Jones’un tutuklanmasıyla YouTube’taki sosyal medya kimliğini içeren bir skandal daha ortaya çıktı. Şubat ayında YouTube ve Walt Disney Co’da etkin bir sosyal medya yıldızı olan, antisemitik olarak kabul edilen bir dizi videoyu yayınladıktan sonra, yaklaşık 53 milyon YouTube takipçisi tarafından övülen İsveçli PewDiePie ile bağları koptu.

OKU ►  Mobil internet kullanımı hızla artıyor

Suçlamaya göre Jones, Facebook ve Apple iMessage hizmetini kullanarak 14-15 yaşlarındaki kızlardan cinsel içerikli videolar talep etti. Belgelerde iddia edildiğine göre, Jones’un 2016 ve 2017 yılları arasında 14 yaşındaki iki hayranına çeşitli mesajlar gönderdi ve cinsel organlarını Facebook aracılığı ile kendisine göstermesini istedi.

OKU ►  Bu eklenti reklamcıları oldukça zora sokacak

Jones’un birincil hayran kitlesi küçük kızlar gibi görünüyor. Mahkeme belgelerindeki sosyal medya incelemelerine ilişkin incelemede, Jones’un sayfasın, küçük yaştaki çocukların yoğu katılımıyla Facebook tarafından kapatıldığı da belirtildi.

Facebook Çarşamba günü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çocuk istismarı içeren resimlerin ya da videoların Facebook’ta paylaşılması konusunda hiç tahammülümüz yok ve bu suçları araştıran kolluk kuvvetler ile işbirliği yapıyoruz.”

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox