Aselsan Alper gemi LPI radarı düşman unsurları tespit konusunda ileri teknoloji.

Alper Gemi LPI Radarı, Keşif-Gözetleme Radar Sistemlerine ilişkin teknolojilere sahip olunması ülkeler için kritik önem taşımaktadır.

Aselsan tarafından yürütülen radar faaliyetleri ile her türlü menzil ve fonksiyonda kara, deniz ve hava radarının milli olarak geliştirilerek üretilmesinde ihtiyaç duyulan bilgi birikimi ve alt yapı ülkemize kazandırılmıştır. Bu altyapı sayesinde; hava savunma top ve füze sistemleri, sınır ve sahil gözetleme sistemleri, deniz platformları, havadan keşif gözetleme sistemleri için ihtiyaç duyulan arama, takip, atış kontrol, silah tespit, gözetleme radarlarının özgün olarak geliştirilerek üretilmesi faaliyetlerine en ileri radar teknolojileri uygulanarak devam edilmektedir.​

ALPER Gemi LPI Radarı

​​​Alper Gemi LPI Radarı Nedir ?

Düşük tespit edilme olasılığı (LPI, Low Probabilty of Intercept)

Deniz yüzeyinde hareket eden her türlü su üstü hedefin tespitini sağlayan, tespit ederken tespit edilmeme (LPI – Low Probability of Intercept) özelliğine sahip Gemi LPI Radar sistemidir. Askeri gemilerin savaş zamanında seyir radarı olarak kullanımına yönelik geliştirilen Alper radarının LPI özelliği, geminin çevresindeki hedefleri tespit ederken düşman gemiler tarafından tespit edilememesi için önemlidir. Alper radarının Savaş Yönetim Sistemleri ve gemilerde mevcut seyir radarları ile entegre edilerek ortak konsol üzerinden kullanılabilmesi, sistemin her türlü deniz platformunda kullanımını olanaklı kılmaktadır.

OKU ►  Pokemon Go ile Starbucks ortak oluyor
OKU ►  AMD, LG ve Vizio aleyhine dava açtı

Düşman gemiler tarafından tespit edilemiyen​​​ ALPER Gemi LPI Radarı bu ay hizmete girecek olan TCG Bayraktar’da kullanılacak.

 

​​​Alper Gemi LPI Radarının Önemli Özellikleri

  • X-Bant yayın frekansı
  • 36 Deniz Mili azami menzil
  • Düşük tespit edilme olasılığı (LPI, Low Probabilty of Intercept)
  • Yarıklı dalga kılavuzu anten
  • Yüksek menzil çözünürlüğü
  • Seyir radarı ile entegre edilebilir yapı

Aselsan Keşif Gözetleme Radar Sistemleri, çözümüne ait diğer ürünler;

Acar Gözetleme Radarı

Sarper™ Sentetik Açıklıklı Radar

Serdar Sahil Gözetleme Radarı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox