Jonathan Zdziarski kendi sitesinden Apple'a katılacağını açıkladı.

Apple ve iOS güvenlik uzmanı olan Jonathan Zdziarski, yılları aşkın tecrübesini şimdi şirketin içerisine taşıyacak.

iOS üzerine bir kaç kitabı olan ve geçtiğimiz yıl Apple’ın FBI ile olan mücadelesine destek veren Jonathan Zdziarski, kendi blogundan yaptığı açıklamada, Apple’ın Security Engineering and Architecture takımına katıldığını açıkladı. Burada kullanıcıların güvenliği ve gizliliği için çalışmalara destek olacak.

“Bu karar, benim epeyce zamandır vicdan meselesi olarak düşündüklerim ve hissettiklerim bir sonucu olarak düşünülebilir. Gizlilik kutsaldır. Dijital hayatımız çok fazla şeyi açığa çıkarabilir. İlgi duyduklarımız, derin düşüncelerimiz ve hatta kimi sevdiğimiz bile. Bunu korumak amacıyla çalışan fevkalade insanlara çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyım” şeklinde yazıyor blogunda.

Kariyerine baktığımızda Zdziarski, daha öncesinde iPhone’ların jailbreak’lenmesinde çalışmış ve 2014 yılındaki Apple ürünlerindeki arka kapı (backdoor) sıkıntısını ortaya çıkarmıştı. Apple o zamanlar Zdziarski’nin belirttiği fonksiyonların “teşhis edilebilir yetkinlikler” olduğunu söylemişti. Yakın zamanda da Zdziarski, Little Flocker isminde macOS için bir güvenlik uygulaması geliştirdi.

Apple henüz işe alım hakkında bir açıklama yapmasa da bu işe alımın çok mantıklı sebeplere dayandığını görmemek mümkün değil. Zdziarski bakıldığı zaman dünyadaki en önemli Apple ürünleri güvenlik uzmanlarından bir tanesi.

OKU ►  Apple ‘WikiLeaks’ üzerinden yayınlanan iOS güvenlik açıklarını kapatmaya başladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here