WIN EURASIA Automation fuarında İTÜ ARI TEKNOKENT işbirliğiyle STARTUP Özel Bölümü

Date:

EURASIA İTÜ ARI TEKNOKENT STARTUP ÖZEL BÖLÜMÜ TÜYAP FUARI

16-19 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan WIN EURASIA Automation fuarında İTÜ ARI TEKNOKENT işbirliğiyle oluşturulacak STARTUP Özel Bölümü’nde genç ve yenilikçi firmalar bir araya geliyor. Bu sene ilk kez oluşturulacak olan alanda firmalar fikirlerini ve girişimcilik faaliyetlerini sergilerken, potansiyel işbirlikleri de geliştirecekler.

SIEMENS’in de sponsorlar arasında olacağı STARTUP Özel Bölümü’nde 15’in üzerinde proje yer alacak; genç yetenekler ve fikirler desteklenecek ve onların girişimciliğe teşvik edilmesi için bir platform sağlanacak. Aynı zamanda özel sunum alanında yatırımcıların inovatif fikirlerle buluşacağı sunumlar gerçekleştirilecek. Sunum programı 1 Mart tarihinde web sitemizde yayınlanacak.

Partner

itu-ari-teknokent

Sponsorlar

 

Projeler

ACROME

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: ACROME ekibi endüstriyel robot teknolojisini daha ulaşılabilir, erişimi daha kolay bir teknoloji haline getirmek amacıyla yola çıkmıştır.


 

AKTAP

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Akıllı Tasarım Programı sac kalıp tasarımı ve üretimi yapan firmaların tasarım süreçlerini yalınlaştırarak verimliliğinin arttırılmasını planlayan bir projedir.


 

ARDICH TECH.

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: ARDIC işletmelerin kolayca ağa bağlı çözümler geliştirmesini sağlayacak IoT platformu sunmaktadır.


 

DORUK OTOMASYON VE YAZILIM SAN. TİC. A.Ş.

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Fabrikalarda otomatik veri toplama, online izleme, üretim planlama, makine çizelgeleme, andon paneller ile gerçek zamanlı verimlilik takibi ve verimlilik yönetimi uygulamaları gerçekleştirmektedir.


 

ENWAIR BATARYA

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Bataryanın temel bileşenlerinden olan anot ve katot malzemelerinin geliştirilmesi üzerine çalışma yaparak, daha hafif, daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip olan bir batarya geliştirip bu sektörde bulunan çıkmazlara bir çözüm getirmeyi amaçlamaktadır.


 

ERKA ARGE ENERJİ

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Kompakt Mikro Kojenerasyon, TÜBİTAK BIGG tarafından finanse edilen bir kojenerasyon kiti projesidir. İTÜ Teknokent’te bulunan projenin 2017 son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanmaktadır


 

GİYİLEBİLİR ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜ

Proje Detayı: Giyilebilir artırılmış gerçeklik gözlüğü ile kullanıcı görüş alanı üzerinde yardımcı bildirimler oluşturmaktadır.


 

HANGAAR

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Artırılmış gerçeklik, görüntü işleme, kapalı ve açık mekan konum servisleri (indoor-outdoor location) teknolojileri ile kurumsal yazılımların üretileceği, V-Sight Giyilebilir Cihazlar için İş Uygulamaları Platformu’nu geliştirmektedir.


 

MEDRON TECHNOLOGY

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Medikal sistemler, Elektronik devre tasarımı, Gömülü yazılımlar ve otomasyon başta olmak üzere mühendislik bilimlerinin pek çok alanında araştırma geliştirme faaliyetleri yürüterek, yeni ürünler geliştirme, ülkemizde yüksek teknoloji içeren ürünlerin üretimini gerçekleştirme amacıyla hizmet vermeye devam etmekte. Aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliğine katkıda bulunmayı ve inovatif projeler üreterek istihdam alanı oluşturmayı hedeflemektedir. Danışman öğretim üyeleri ve tecrübeli firma personeli ile sektörde ürün, çözüm üretme ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.


 

MİDAS

Proje Detayı: Proje, kamera ve basınç sensör  bilgilerini değerlendirerek yapacağı görevleri tahmin edebilen, kendi zekası olan akıllı bir robotik kol protezdir.


 

MİKRO-P

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Küçük ve ucuz programlanabilir robot üretimi ve robot teknolojilerinde kullanılacak yeni algoritmalar sunmaktadır.


 

PROGİN BİLİŞİM

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Transafe her araca sonradan monte edilebilen otomotiv radarı temelli bir önden çarpma/çarpışma ve takip mesafesi uyarı sistemidir.


 

PROJECT SEASONG

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: SeaSong, araçlardan elde ettiği verileri analiz ederek bu verileri insan diline dönüştürebilen, araç sürücülerini bir aksaklık durumunda sesli olarak bilgilendiren, araç ile ilgili sorulara yanıt verebilen, güzergah planlayabilen ve araç ile ilgili acil durum mesajları oluşturabilen bir yapay zeka teknolojisidir.


 

TARSUS INC.

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Irrigationalizer; tarımsal sulamada kullanılan kanal kapaklarının ve kapalı sulama sistemlerindeki vanaların uzaktan kontrol edilebilmesini sağlayan otomasyon ve görüntüleme sistemidir.


 

TAYF

Proje Detayı: Tarımsal IoT çözümleri sunmaktadır.


 

VIRTUAL İ

win-automation ozel bolumler

Proje Detayı: Underwriterlarınızın daha hızlı iş kararı almasını sağlayan son teknoloji risk mühendisliği hizmetleri sunmaktadır. Alanında uzman, eğitimli ve tecrübeli risk mühendislerimiz, şirketinizin uzmanlarıyla sahadan canlı ve görsel iletişme geçerek mesafeli denetim hizmeti sağlar. Underwriterlarınız ve risk mühendisleriniz, hem uzaktan gözetip denetleyerek riziko teftişini yönetebilir hem de mühendislik merkezimiz tarafından hazırlanan tam denetim raporunu edinebilir.

Haluk Sarıgül

Proje Destek Yöneticisi / Project Support Manager
Tel. +90 212 334 69 62
Fax +90 212 334 69 34
haluk.sarigul@hf-turkey.com

 Tüyap Fuar Merkezine Nasıl Gidilir ?        Online Kayıt

Tüyap

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...