Google, kendinden sürüşlü araba projesi için savaşıyor

Date:

Google kendi kendine çalışan, ulusal otomobil standartları için savaşıyor

Google’ın, oto-pilot araç için, hali hazırdaki otomobil üreticilerinin lehine kendi planlarını bıraktığı bildirildi.

TechCrunch’ın bildirdiğine göre, Google’ın otonom araç birimi daha fazla ortaklık yapmayı tercih ediyor, bu yılın başlarında Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile gerçekleştirilen ortaklık gibi.

Mayıs ayında şirketler, oto-pilot sensörleri ve yazılımı 2017 Chrysler Pacifica Hybrid minivanlarına entegre etme planlarını açıkladı. Paylaşılan sorumluluklar, kuruluşların FCA’nın ilk otonom minivanını tasarlayacağı ve üreteceği Michigan Eyaleti’ndeki bir tesiste gerçekleştirilecek.

Aralık 2014’te Google, tipik direksiyon simidini ve konvansiyonel kontrolleri ortadan kaldıran, Volkswagen Beetle benzeri bir tip olan, ilk tamamen işlevsel oto-pilot otomobilinin örtüsünü kaldırdı. Ayrıca, sokaklarda tur atan kendi teknolojisine sahip Lexus SUV ve Toyota Prius araçlarından oluşan bir filo da bulunuyor.

Google’ın test filosu, kamuya açık yollarda 1,5 milyondan fazla otonom olarak kilometre yaptı. Araçlar şu anda California, Texas, Washington ve Arizona’da dolaşıyor.

Google PCMag’ın yorum isteğine hemen yanıt vermedi. The Information’a göre, arama devinin tamamen hırslarını bırakmadığını ve önümüzdeki yıl oto-pilot taksi hizmeti sunabileceğini gösteriyor.

Yine de, federal yönetmelikler veya bunların eksikliği, oto-pilot teknoloji için büyük bir engel teşkil etmeye devam etmekte. Google, diğer teknoloji şirketlerinin ve araç üreticilerinin yardımıyla, kendi kendine çalışan, ulusal otomobil standartları için savaşıyor. ABD Ulaştırma Bakanlığı Sekreteri Anthony Foxx, bu yılın başlarında, pilot projeler yoluyla araçların otomasyonunun geliştirilmesi ve benimsenmesini hızlandırmak için yaklaşık 4 milyar dolar ve 10 yıllık bir plan olduğunu açıkladı.

Waymo, “Filomuza yakında 100 yeni 2017 Chrysler Pacifica Hybrid minivan eklemeye çalışıyoruz” dedi.

Waymo, “insanların araçlarımızı günlük işler yapmak, iş gezileri yapmak, işe gidip gelmek veya kasabadaki bir geceden sonra eve güvenli bir şekilde yol almak için kullanmalarına imkan sağlayacağız” dedi.

Google, 2015 yılında prototip araçlarından biri Austin üzerinden yasal olarak kör olan Steve Mahan’a şoförlük yaparken ilk tamamen kendi kendine sürüş otomobil sürüşünü tamamladı.

Yatırım, Başkan Obama’nın “21. yüzyılın ulaşım sistemi”ni inşa etme planının bir parçası.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...