Acil durumlarda yardıma anında ulaşın

Acil durumlarda yardıma anında ulaşın

Tehlikenin ne zaman nerede geleceğini bilmek imkansız. Bir tehdit altında kaldığınızda telefonunuzu çıkarıp yardım etmek için ne zamanını ne de imkanınız olmayabilir. İşte bunun için geliştirilen güvenlik yüzüğü The Nimb, karşınıza bir tehdit çıktığı anda yardım çağırmanızı sağlıyor.

Nasıl çalışıyor

Güvenlik yüzüğü aslında çok basit bir mekanizmaya sahip. Taktığınız yüzüğün avuç içi kısmında bir panik tuşu bulunuyor. Telefonunuza Bluetooth ile bağlı olan bu tuşa bastığınız anda önceden belirlediğiniz aile, arkadaş gibi kişilere ulaşıyor ve tehdit altında olduğunu haber veriyor. Yüzük bununla da kalmayıp aynı anda polis gibi acil müdahale ekiplerine de bulunduğunuz yerle birlikte yardıma ihtiyacınız olduğu mesajını gönderiyor. Yüzüğün kimlere mesaj göndereceğine dair ayarları cihazın telefon uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz.

Kelimenin tam anlamıyla elimizde olan bir tuşa tabi ki yanlışlıkla basabilmemiz de çok muhtemel. The Nimb’in geliştiricileri bunun için de önlem almış. Yüzüğün acil yardım mesajı göndermesi için panik butonuna 3 saniye boyunca basılı tutmanız gerekiyor. Yani anlık olarak yanlışlıkla basarsanız mesaj göndermiyor. Yüzüğün mesaj gönderip göndermediğini cihazın titremesiyle anlıyorsunuz. Eğer her şeye rağmen yanlışlıkla mesaj gönderirseniz The Nimb’in telefon uygulaması üzerinden 30 saniye içerisinde iptal edebiliyorsunuz. Ayrıca birisinin zorla acil mesajı iptal ettirmesine karşı da özel bir şifre kullanarak zorlandığınızı acil müdahale ekiplerine belirtebiliyorsunuz.

OKU ►  Holografik sanal asistan Hikari, sizi Japonca öğrenmeye sevkedebilir

The Nimb’in bataryası full dolundan itibaren tam 2 hafta boyunca dayanıyor. Şuanda ön sipariş aşamasında olan cihazı $129’a sipariş edebilirsiniz. Dünyanın her yerinde çalışacağı ifade edilen The Nimb’in geliştiricileri cihazla birlikte bir yardım ağıda oluşturmak istediklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here