Güvenlik yüzüğü “The Nimb” ile her an güvende olacaksınız

Date:

Acil durumlarda yardıma anında ulaşın

Tehlikenin ne zaman nerede geleceğini bilmek imkansız. Bir tehdit altında kaldığınızda telefonunuzu çıkarıp yardım etmek için ne zamanını ne de imkanınız olmayabilir. İşte bunun için geliştirilen güvenlik yüzüğü The Nimb, karşınıza bir tehdit çıktığı anda yardım çağırmanızı sağlıyor.

Nasıl çalışıyor

Güvenlik yüzüğü aslında çok basit bir mekanizmaya sahip. Taktığınız yüzüğün avuç içi kısmında bir panik tuşu bulunuyor. Telefonunuza Bluetooth ile bağlı olan bu tuşa bastığınız anda önceden belirlediğiniz aile, arkadaş gibi kişilere ulaşıyor ve tehdit altında olduğunu haber veriyor. Yüzük bununla da kalmayıp aynı anda polis gibi acil müdahale ekiplerine de bulunduğunuz yerle birlikte yardıma ihtiyacınız olduğu mesajını gönderiyor. Yüzüğün kimlere mesaj göndereceğine dair ayarları cihazın telefon uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz.

Kelimenin tam anlamıyla elimizde olan bir tuşa tabi ki yanlışlıkla basabilmemiz de çok muhtemel. The Nimb’in geliştiricileri bunun için de önlem almış. Yüzüğün acil yardım mesajı göndermesi için panik butonuna 3 saniye boyunca basılı tutmanız gerekiyor. Yani anlık olarak yanlışlıkla basarsanız mesaj göndermiyor. Yüzüğün mesaj gönderip göndermediğini cihazın titremesiyle anlıyorsunuz. Eğer her şeye rağmen yanlışlıkla mesaj gönderirseniz The Nimb’in telefon uygulaması üzerinden 30 saniye içerisinde iptal edebiliyorsunuz. Ayrıca birisinin zorla acil mesajı iptal ettirmesine karşı da özel bir şifre kullanarak zorlandığınızı acil müdahale ekiplerine belirtebiliyorsunuz.

The Nimb’in bataryası full dolundan itibaren tam 2 hafta boyunca dayanıyor. Şuanda ön sipariş aşamasında olan cihazı $129’a sipariş edebilirsiniz. Dünyanın her yerinde çalışacağı ifade edilen The Nimb’in geliştiricileri cihazla birlikte bir yardım ağıda oluşturmak istediklerini ifade etti.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...