Kaspersky, tamamen ücretsiz bir antivirüs yazılımı sunuyor!

Kaspersky’dan ücretsiz antivirüs yazılımı geldi

Uzun bir süredir test sürecinde olan Kaspersky Free olarak bilinen antivirüs yazılımını nihayet test sürecini başarı ile gerçekleştirdi. Ve, Kaspersky, artık tamamen ücretsiz olarak sunacağı antivirüs yazılımının kullanılabilir olduğunu açıkladı. Kaspersky Free, bütün dünyanın kullanımına açılacak. Haberimizi okuyup da, Kaspersky nedir?diye soranlar için bu sorunun cevabına yönelik bir kısa yanıt verelim istiyoruz.

Kaspersky’dan ücretsiz antivirüs yazılımı geldi

Kaspersky Nedir?

1997 yılında kurulmuş, küresel bir siber güvenlik şirketi olan Kaspersky Lab, derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelindeki işletmeleri, devletleri ve tüketicileri korumak için güvenlik çözümlerini ve hizmetlerini sürekli olarak dönüştürüyor. Şirketin kapsamı güvenlik portföyü, sofistike ve gelişen dijital tehditler ile savaşmak için önde gelen uç nokta korumasını ve bir dizi özel güvenlik çözümünü ve hizmetini içeriyor. Dört yüz milyondan fazla kullanıcı, Kaspersky Lab teknolojileri tarafından korunmaktadır. Ayrıca, 270.000 kurumsal müşterinin en önemli varlıklarını korumasına yardımcı oluyorlar.

OKU ►  Wonder Woman 2 filminin çıkış tarihi belli oldu!

Bu kısa bilgilendirmeden sonra, gelelim haberimizin detaylarına. Kaspersky Free şu an için indirilmeye hazır bir halde sizleri bekliyor. Antivirüs yazılımı, öncelik olarak Rusya, Çin, Belarus ve Ukrayna’da kullanıma açılacak. Ve, açıklanan tarihe göre de, yaklaşık dört aylık bir zamanda bütün dünyanın kullanımına sunulmuş olacak. Kaspersky Free antivirüs yazılımı, ülkemizde ise, 5 ve 7 Eylül 2017 tarihinde kullanıma açılacak. Antivirüs yazılımda sunulan özellikler nelerdir? Kaspersky Free’de, internette koruma sağlama, zararlı olan yazılımları karantinaya alma ve dosya tarama gibi özellikler yer alıyor.

Ücretsiz olarak sunulacak olan Kaspersky Free antivirüs yazılımda, Ebeveyn kontrolleri, çevrim içi ödeme koruması ve VPN yer almayacak. Ayrıca, Kaspersky, reklamlar ile kullanıcılarının karşısına çıkmayı istemiyor. Bunun için, sizlerin katkıda bulunduğu veriler ile ürünlerdeki makine öğrenimini geliştirme üzerinde çalışacak. Büyük veri sayesinde, yazılımın daha fazla bilgisayara kurulması ile, daha fazla kullanıcı koruma kalitesinin de artacağı düşünülüyor. Ve, Kaspersky, sistem kaynaklarını sömürmemek için elinden geleceğini yapacağını da açıkladı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox