Apple tıpkı Apple File System’da olduğu gibi  Metal 2’nin de çok verimli olduğunu iddia ediyor

Apple tıpkı Apple File System’da olduğu gibi  Metal 2’nin de çok verimli olduğunu iddia ediyor.

Metal 2 ile birlikte Apple, grafik alanında daha iyi hale geliyor. Apple, Metal API’yi tüm platformlara (iOS, tvOS ve macOS) ilk defa getiriyor ve geliştiriciler için uygulama tasarlamak daha kolay hale geliyor. Apple tıpkı AFS (Apple File System)’da olduğu gibi  Metal 2’nin de çok verimli olduğunu iddia ediyor. Yeni GPU (grafik işlem birimi)’larda daha önce olduğundan daha fazla yararlanılabilecek. Bu nedenle çizim programları ve bunları animasyon gibi hareket ettirme işlemlerde CPU’ya daha az yük biniyor.

Apple tıpkı Apple File System’da olduğu gibi  Metal 2’nin de çok verimli olduğunu iddia ediyor

Gördüğünüz tüm uygulama penceresi görüntülerini oluşturan macOS pencere sunucusu, Metal 2 üzerine kuruldu. Apple, şaşırtıcı bir şekilde, birleşik grafiklere sahip düşük güç tüketen sistemlerde en çok yarar sağlayacağını iddia ediyor. Orijinal Metal zaten özel grafik içeren bilgisayarlarda en performans sağlıyordu. Geliştiriciler, daha fazla GPU hesaplama kapasitesi oluşturmak için yeni API’ları da kullanabilecekler. Bu prensip CPU yerine grafik kartında işlem yapılmasını sağlıyor. Bu sayede makine öğrenmesi, doğal dil becerisi gibi yüksek işlem gücü isteyen becerilere de kapı açılıyor.

OKU ►  Apple, AirPod'larınızı bulmanızı sağlayan uygulamayı kaldırdı

Meral 2, High Sierra’nın VR ve harici GPU özelliklerinde de büyük rol oynuyor. Ayrıca bu yeniliğin, VR ve oyun söz konusu olduğunda Mac’leri PC’lerle aynı seviyeye getirme ihtimali var.

High Sierra Önizlemesi’nin Diğer Yazıları

macOS High Sierra önizlemesi: Fotoğraflar

macOS High Sierra önizlemesi: Dosya sistemi

macOS High Sierra önizlemesi: Genel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here