Microsoft Xbox One kontrol panelini yeniliyor

Date:

Microsoft, Xbox One’daki görüntü paneli ile ilgili sorunları ele alıyor

Xbox One kontrol paneli yenileniyor. Xbox One modeli, kullanıcı ara yüzünden sistem kaynaklarıyla ilgili temel işlemlere kadar Kinect modeli göz önünde bulundurularak inşa edilmişti.

Microsoft vaktiyle yapmış olduğu Xbox One tasarımına geri dönerek, kullanıcı özelliklerine kumanda ile hızlı erişimi sağlayacak gelişmelere odaklanıyor.

Fakat yine de kontrol paneli performansı ile ilgili cihazın orijinal yapımından ileri gelen kalıtsal problemler bulunuyor. Görünen o ki Microsoft nihayet Xbox One’daki görüntü paneli ile ilgili sorunları ele almak üzere.

Sadece Windows 10’un performansı artmayacak

Yeni Windows 10 Game Mod konusunu inceleyen bir blog yazısında Microsoft, performans hızlandırıcı işlemlerine maruz kalacak tek ürünün Windows 10 olmayacağını belirtti.

“Bütün Xbox One cihazlar bilinen görevleri daha hızlı yerine getirmek üzere klavuz doğrultusunda güncellenecek” diyen Xbox platform mühendisliği başkanı Mike Ybarra sözlerine, “Kumandanızdaki bir tuşa basarak Xbox’ta hali hazırda ne yapıyor olursanız olun yeni hazırlanmış klavuza ekranınızın sol köşesinde bir sayfa biçiminde erişebiliyor olacaksınız” diyerek devam etti.

Microsoft aynı zamanda popüler bir uygulama olan ‘Çoklu-görev deneyimleri’ ni, hız faktörünü de göz önünde bulundurarak yeniden inşa etmeyi planlıyor. Ybarra, bu görevler cinsinden olmak üzere klip kaydetme, kaydedilen kliplerin uzunluklarını ayarlama, ve bunların hepsine yeni klavuz içerisinde doğrudan erişim sağlama gibi imkanları dile getirdi.

Microsoft aynı zamanda yeni bir başarı takip sayfası, oyuncu skor afiş tablosu, müzik kontrolleri ve Cortana tasarımını da yenilikler arasına ekleyecek.

Xbox One kullanıcıları kontrol paneli ile ilgili bazı yavaşlıkların oldukça farkındalar. Bu sebeple bunları hızlandıracak herhangi bir değişim memnuniyetle karşılanacaktır.

Microsoft yeni klavuz değişiklerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili herhangi bir şey söylememekle birlikte bazı özelliklerin Creators güncellemesinin Windows 10 PC’lere Nisan ayında yükleneceği sıralarda tamamlanacağı tahmininde bulunmak makul olacaktır.

Windows 10 ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...