AVG satıldı

Date:

Popüler antivirüs yazılımlarından Avast, en büyük rakibi AVG’yi satın aldı.
Avast, bu hamlesiyle neyi hedefliyor?

Özellikle ücretsiz sürümü ve mobil cihazlar için olan versiyonu ile iddiasını koruyan Avast, en büyük rakiplerinden AVG’yi 1.3 milyar dolara satın aldı. Avast’ın CEO’su Vincent Steckler yaptığı açıklamada büyüme hedeflerini en üst düzeye çıkarmak için sektörde oldukça önemli bir şirket olan AVG ile güçlerini birleştirmeye karar verdiklerini söyledi.

AVG’nin tamamını bünyesine katan firma bu satın alma için hisse başına 25 dolar ödedi. Normal hisse fiyatı 19 dolar olan AVG için hisse başına yaklaşık %30 daha fazla ödeyerek gerçekleştirilen bu satın alma ile birlikte Avast tam bir deve dönüştü. Zira bu satın alma ile birlikte toplam 400 milyon cihazın güvenliği Avast’ın yazılımları tarafından sağlanmış oluyor.

Popüler antivirüs yazılımlarından Avast, en büyük rakibi AVG'yi satın aldı.

Avast halihazırda Free Antivirüs, İnternet Security ve Premier sürümleri ile Windows, Mac, Android ve İOS kullanıcılarına yönelik güvenlik hizmetleri sunuyor. Sadece cihaz koruması değil aynı zamanda ev ağı güvenliğini sağlamak amacıyla ev ağının ve routerın da güvenliğini sağlamaya yönelik çözümleri bulunan şirketin CyberCapture teknolojisi ile gerçek zamanlı tehdit yakalama sistemi de bulunuyor.

Amazon tarafından ‘en çok satan güvenlik yazılımı’ unvanına layık görülen yazılım, dünya çapında 230 milyon kullanıcıya sahip. 230 milyon kullanıcıya eklenen AVG kullanıcıları ile bu sayı 400 milyon olacak. Avast sadece tekil kullanıcılar için değil okullar için de ücretsiz güvenlik hizmeti sağlıyor. Bir Çek Cumhuriyeti markası olan Avast yine Çek Cumhuriyeti’nde kurulmuş ancak şu an merkezi Hollanda olan AVG’yi satın alarak AVG’nin işletmeler için sunduğu AVG File Server Edition, AVG Antivirüs Business Ediition, AVG İnternet Secrutiy Busieness Edition gibi çözümlerinin hepsinin de sahibi oluyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...