Sony Japonya’da PS3 üretimini bitiriyor mu?

Görünen o ki, oyuncuların bir dönem gözünün bebeği olan PlayStation 3 sahalara veda etmeye hazırlanıyor.

Şuan Japonya’da sadece bir model PlayStation 3 var: kömür siyahı 500GB hafızalı versiyonu. Bu konsolun günleri de sayılı gözüküyor. Inside’ın bu konu üzerinde durduğu yazısında, Sony resmi sitesinde ürünün sayfasından yaptığı açıklamada “yüklemelerinin yakında sonuçlanması bekleniyor” şeklinde belirtmiş. (Japoncası: 近日出荷完了予定 veya okunuşu; kinjitsu shukka kanryou yotei). Bu da PlayStation 3’ün sonu mu geliyor,bir devir mi bitiyor sorularını akıllara getiriyor.

Bu belirli PS3’ün model numarası CECH-4300C ve 2014 yılında satışa çıkarılmıştı. Şirketin belirlediği gelen donanım listesinde bu modelin yerine bir ürün geleceği de gözükmüyor.

Eski Sony yöneticisi Ken Kutaragi, PS3’ün 10 yıllık bir yaşam döngüsünün olduğunu söylemişti. PS3’ün 2006 yılında piyasaya çıktığı düşünüldüğünde de 2017 yılına girmişken beklenilenden daha da uzun bir süre PS3’ün hayatta kaldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tabi bunun sebebi olarak yenilenen konsol iterasyonlarını ve gittikçe genişlemiş oyun kütüphanesine de teşekkür etmek lazım.

OKU ►  State of Decay 2 tanıtıldı

Bunun diğer ülkelere nasıl yansıyacağı bilinmiyor şuan için. Sony’nin resmi bir açıklama yapmasını bekleyip göreceğiz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox