Sony PS4 için ürettiği, 3D ses teknolojili wireless kulaklıkları tanıttı

Date:

PlayStation VR’daki 3D ses teknolojisi ile donatılan kulaklık duyuruldu

Sony, PS4, Playstation VR ve mobil kullanıcıları için 17 Ocak’ta piyasaya süreceği Platinum Kablosuz Kulaklık’larını tanıttı.

Bu kulaklık gizli gürültü engelleyici mikrofonlara sahip ve Gold modelinde olduğu gibi 7.1 sanal surround sesi destekliyor.

PlayStation VR’daki 3D ses teknolojisi ile donatılan kulaklık, PlayStation 4’teki surround ses efektlerini tecrübe etmenize de imkan sağlıyor.

Şu anda hiçbir PS4 oyunu 3D sesi desteklemiyor fakat Naughty Dog firması Uncharted 4 : A Thief’s End oyununa 3D ses efektleri için bir yama çıkartmaya hazırlanıyor.

The Lost Legacy ve Days Gone gibi oyunlar da 3D ses teknolojisi için yeni güncellemelere gebe kalacak.

PlayStation blog haberine göre, 3D ses sisteminde, Dolby ve diğer ses sistemlerine benzer olarak, ses efektlerini gerçek hayattaki seslerin davranışları gibi, farklı yönlerden ve mesafelerden geliyormuş gibi size ulaştıracak.

Kablosuz kulaklık, kablosuz adaptörü ile şu an sadece PS4’te çalışıyor. PlayStation VR ve mobil kullanıcıları ise 3.5 mm ses kablosuna ihtiyaç duyuyor. (Sıradan PS4 oyunlarında kablosuz olarak kullanabilirsiniz, ancak bu şekilde 3D ses teknolojisinden yararlanmak henüz mümkün değil. Bu teknolojiyi kullanmak istiyorsanız, kulaklığınızı kablolu kullanmak zorundasınız.)

Bu teknolojiyi desteklemeyen makalelere cevap olarak Sony, Platinum Wireless kulaklığında bulunan 7.1 surround sisteminin, 3D ses sistemi olmasa dahi, mükemmel surround ses verebildiğini belirtti.

Şirketin kendisine ait 3D ses teknolojisi kullanması, ses sistemi seçmeyi biraz zorlaştırıyor. Örneğin Xbox One yakında Dolby Atmos destekli olacak, sadece Blue-ray CD’leri çalıştıracak ama efektler son derece kaliteli olacak.

Eğer siz oyunlarınızı bu kulaklıkla değil de kendi ses sisteminizle oynamak isterseniz, görünen o ki bu 3D ses efektlerinden mahrum kalacaksınız…

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...