Uncharted 4 SWSX Oyun Ödülleri’ndeki başarısıyla tarih yazdı

Pokemon Go ile birlikte bazı bağımsız yapımlarda ödül aldı

South by Southwest (SWSX) her sene ABD’nin Teksas eyalitinin Austin şehrinde yapılan ve teknolojiden sinemaya müzikten oyuna kadar birçok sevilen alanı kapsayan devasa bir festival. SWSX kapsamında bu sene düzenlenen oyun ödüllerinde Uncharted 4 kaptığı ödüllerle gecenin en büyük ismi oldu.

Geliştiriciliğini Naughty Dog’un üstlendiği Playstation efsanesi olan Uncharted 4, ödüllerin tam 5 tanesini evine götürmeyi başardı. Bu ödüller, yılın en iyi oyunu, en iyi karakter, en iyi hikaye ve en iyi animasyon ile görsellik. Açıkçası  Uncharted’ın bu ödülleri alması çok da şaşırtıcı değil zira oyun yayınlandığından beri aday olduğu bir çok ödül gecesinde kazanan isim olmuştu.

Uncharted’ın dışında ödül alan diğer oyunlar ise, Overwatch (eSpor, en çok ümit vaat eden yeni yapım, multiplayer), Battlefield 1 (ses dizaynı ve teknik başarı), Doom (oynanış ve müzik). Dishonored 2’de dizayn kategorisinde bir ödül aldı. Bununla birlikte en iyi mobil oyun ödülü Pokemon Go’ya gitti.

bu büyük isimlerin yanı sıra SXSW bağımsız yapımları da unutmadı. Arena Gods, Owlboy gibi isimler de ödül alanların arasında girerken gecenin Sanat Ödülü’nü Firewatch aldı. Bununla birlikte etkileyici bir hikayeye sahip olan That Dragon, Cancer özel Matthew Crump Cultural Innoviton Ödülü’nün sahibi oldu.

OKU ►  Overwatch'dan berabere biten oyun sayısını azaltacak yeni sistem

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox