Valve Steam’in güvenlik açığını kapattı

Steam şifrenizi her ihtimale karşı değiştirseniz iyi olur

Bugün erken saatlerde, Steam Subreddit’inde Steam kullanıcılarına (yani neredeyse hepimize) yönelik diğer kullanıcıların profil sayfalarının ve hareket dökümlerinin açılmamasını öğütleyen bir uyarı yayınlandı. Mesaj kasıtlı olarak söz konusu açığın yayılmasını önleme adına detaylardan yoksundu fakat yine de bir subreddit moderatorü tarafından paylaşılmıştı ve başka bir moderatör de söz konusu açığı detaylamasına araştırdığını ve unsurlarına vakıf olduğunu dile getirmişti.

“Şu anda steam kullanıcılarının diğer kullanıcılarının profil sayfalarını açmalarında ve kendi hareket dökümlerini (browser’da ve masaüstü uygulamasında) incelemelerinde ciddi riskler (phishing gibi) bulunmakta.” diyen moderatör kullanıcıların ikinci bir bilgilendirmeye kadar şüpheli profilleri açmamalarını ve browser’larında JavaScript’i kapatmalarını önerdi.

Valve saat 12 itibariyle problemin giderildiğini bildirdi

Valve bu tehlikeli açığın doğu zaman dilimiyle saat 12 itibariyle onarıldığını ve problemin ortadan kalktığını dile getiren bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklamada, eğer onarım gerçekleşmeden evvel açıktan muzdarip olduğunuzu düşünüyorsanız Steam şifrenizi değiştirmeniz, mobil doğrulamayı etkinleştirmeniz, kullanıyorsanız SteamGuard’daki diğer cihazlarınızı de-aktif etmeniz ve sonrasında da bilgisayarınızı yeniden başlatmanız veya IP adresinizi değiştirmeniz gerektiği belirtildi. Bir full virüs taraması ve Steam güncellemesi de cabası.

OKU ►  Steam oyunları PlayStation VR’da nasıl oynanır ?

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox