Valve Steam’in güvenlik açığını kapattı

Date:

Steam şifrenizi her ihtimale karşı değiştirseniz iyi olur

Bugün erken saatlerde, Steam Subreddit’inde Steam kullanıcılarına (yani neredeyse hepimize) yönelik diğer kullanıcıların profil sayfalarının ve hareket dökümlerinin açılmamasını öğütleyen bir uyarı yayınlandı. Mesaj kasıtlı olarak söz konusu açığın yayılmasını önleme adına detaylardan yoksundu fakat yine de bir subreddit moderatorü tarafından paylaşılmıştı ve başka bir moderatör de söz konusu açığı detaylamasına araştırdığını ve unsurlarına vakıf olduğunu dile getirmişti.

“Şu anda steam kullanıcılarının diğer kullanıcılarının profil sayfalarını açmalarında ve kendi hareket dökümlerini (browser’da ve masaüstü uygulamasında) incelemelerinde ciddi riskler (phishing gibi) bulunmakta.” diyen moderatör kullanıcıların ikinci bir bilgilendirmeye kadar şüpheli profilleri açmamalarını ve browser’larında JavaScript’i kapatmalarını önerdi.

Valve saat 12 itibariyle problemin giderildiğini bildirdi

Valve bu tehlikeli açığın doğu zaman dilimiyle saat 12 itibariyle onarıldığını ve problemin ortadan kalktığını dile getiren bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklamada, eğer onarım gerçekleşmeden evvel açıktan muzdarip olduğunuzu düşünüyorsanız Steam şifrenizi değiştirmeniz, mobil doğrulamayı etkinleştirmeniz, kullanıyorsanız SteamGuard’daki diğer cihazlarınızı de-aktif etmeniz ve sonrasında da bilgisayarınızı yeniden başlatmanız veya IP adresinizi değiştirmeniz gerektiği belirtildi. Bir full virüs taraması ve Steam güncellemesi de cabası.

[irp posts=”7083″ name=”Steam oyunları PlayStation VR’da nasıl oynanır ?”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...