Withings giyilebilir ürünleri bu yaz Nokia adını alacak

Date:

Sağlık sektörünün emektar markası, emekliye ayrılıyor

Withings’le uzun bir zaman.. Sağlık ve fitness markası, yeni sahibinin adını alacağı için bu yaz emekliye ayrılacak.  Firmanın akıllı saatleri, tartıları ve ev güvenlik kameraları yine piyasada olacak. Değişen tek şey ürünlerin üzerinde Withings yerine Nokia yazacak olması.

Markanın değişimi aslında sürpriz değil. Zira Nokia’nın sağlık tetkik ve takip oyununa dahil olmak istediğine dair eğilimi biliniyordu. Withings, HealthKit stili ‘WellCare’ stratejisine yapmış olduğu 191 milyon dolarlık aniden ortaya çıkmış girişimci bir firmaydı. ‘WellCare’ stratejisi, tıbbi profesyoneller için yüksek kalitede veri sağlama ve tüketicilere yönelik fitness takip uygulamalarını içeren bir strateji.

Withings’in yaz aylarındaki marka değişimi, HealthMate uygulamasına da güncellemeyi beraberinde getirecek. Yazılım, kilo takibi ve görüntülemesi, egzersiz ve kan basıncı gibi ölçümler yapan tüketici donanımı odaklıdır. Nokia uygulamanın yeniden tasarım işleminden geçeceğini ve daha gelişmiş bir kullanıcı deneyimi içereceğini, böylece yeni cihazlarla bağlantının ve sağlanan gelişmelerin arkadaşlarla paylaşılmasının mümkün kılınacağını söyledi.

Nokia aynı zamanda sağlık hizmeti çalışanlarını hedefleyen ‘Hasta Bakım Platformu’ uygulamasını da hayata geçirecek. Uygulama tıbbi personelin hastalarını uzaktan takip etmelerine imkan verecek ve herhangi bir endişe verici durum belirmesi durumunda müdahale edilebilecek.

Withings markasının emekliye ayrılacak olması eski hayranlarının bazılarını kaçınılmaz olarak üzecektir. Bununla birlikte Nokia ismi belirli bir anlam ifade ediyor. Firmanın cep telefonu piyasasının trafosu olduğu günler geride kaldı (Her ne kadar HMD Global yeniden düzeltmeye çalışsa da). Fakat marka hala kalite ve buna bağlı olarak güven duygusunu sağlayabiliyor (bir sağlık firması için önemli özellikler). Bununla birlikte bu durumun Withings’in satışlarını ne oranda arttıracağı belli değil. Giyilebilir ürün pazarı şu an için zorlu bir süreç yaşıyor; Fitbit’in satışları düştü ve Pebble yaşadığı mali sıkıntılardan sonra toplamda yalnızca 23 milyon dolar toparlayabildi. Nokia daha büyük ve geniş anlamda bir ticarete kapasitesine sahip fakat bu başarılı olacağını garanti etmiyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...