Yahoo'nun yeni isminin ‘Oath’ olacağı söyleniyor

Yeni isim OATH (yemin) olacak

Verizon’ın Yahoo ile ilgili planlanmış satın alma işleminin seyrettiği yol üzerinde işler sarpa sarmaya başladı. Devasa boyutlardaki güvenlik ihlalleri sayesinde Yahoo bir ton değer kaybetti. Firma, Verizon’ın eski internet kaplanını satın alma yönündeki niyetlerini açıkladığı zamanda bile zorluklarla boğuşuyordu. Değer kaybının bir kısmı Yahoo markasıyla ilgili olduğu için Verizon bu durumu olumsuz nazarla değerlendiriyor. Bu nedenle Verizon kombine Yahoo ve AOL firmasının ismini değiştiriyor. Konuyla ilgili ilk bildirimde bulunan Business Insider Yahoo’nun yeni isminin ‘Oath’ olacağı söyleniyor dedi. Bu haber yayınlandıktan sonra AOL CEO’su Tim Armstrong değişikliği onaylayan bir tweet attı.

Satın alma işlemi şu an itibariyle önümüzdeki 3 ay içerisinde tamamlanmak üzere planlanmış bulunuyor. Bu da demektir ki Yahoo ve AOL markalarının geleceğiyle ilgili çok geçmeden resmi bir duyuru alabileceğiz. Aslında bu tarih, beklenenden biraz daha geç bir tarih zira Yahoo’nun yaşadığı büyük güvenlik ihlalleri nedeniyle bu gecikmeler yaşandı . Bu vesileyle Verizon’ da satın alma işleminin yeniden yapılandırılması esnasında 350 milyon dolar kazanç sağlamış oldu.

OKU ►  Japonya, Ay’a insan gönderme planını açıkladı

İsim değişikliği henüz resmi olarak doğrulanmamışken, acımasız yargılamalar süratle gezinmeye başladı internet aleminde

Twitter mesajlarımın %60’ı ‘Oath’ esprileriyle dolu. Twitter’ı sevmemin sebebi de bu.

Yahoo’nun ettiği en son yemin (ingilizce’de oath yemin anlamına geliyor), e-postamı güvende tutmaktı (Oath ismine atıfta bulunarak yapılmış bir hiciv)

Not : Şu andaki Yahoo yöneticisi Marissa Mayer’in yeni firmada yer almayacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here