AirPod kulaklıklar AppleTV’te otomatik olarak bağlanacak

AirPod kulaklıklar alışılması zor gibi görünebilir fakat bu Apple cihazına sahip olduğunuzda pazardaki diğer kulaklıkları kullanmakta zorluk yaşayabilirsiniz.

AirPod’lar iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac cihazlarında aynı iCloud hesabı üzerinden diğer herhangi bir cihaza otomatik olarak bağlanıyor ve kullanıma hazır hale geliyor. Yakında AirPod’lar evinizdeki başka bir Apple cihaza da yani AppleTV’ye bağlanıp çalışabilir.

9to5Mac’in haberine göre, AirPod’lar tvOS 11’den itibaren yeni bir hoparlör seçeneği olarak görülecek. İlk geliştirici beta sürümü şu an mevcut. Bu yeni güncelleme son kullanıcıya bu sonbaharda gelecek. Ve cihazlarında bu özelliği görebilecekler. AirPod’lar, Bluetooth’u açıp el ile eşleştirmeye gerek kalmadan otomatik olarak AppleTV ile bağlantı kurabilecek. Sadece telefonunuza bağlayıp aynı AppleTV’de kullanmaya başlayabileceksiniz.

AirPod kulaklıklar alışılması zor gibi görünebilir fakat bu Apple cihazına sahip olduğunuzda pazardaki diğer kulaklıkları kullanmakta zorluk yaşayabilirsiniz.

AppleTV (aynı zamanda Amazon’un FireTV’si ve benzeri birçok cihaz) şu anda Bluetooth sesi destekliyor. Bundan dolayı, teknik olarak herhangi bir kablosuz kulaklığı kullanabilirsiniz. Böylece evinizde diğer kişileri rahatsız etmeden rahat rahat TV izleyebilirsiniz. Eğer kablosuz kulaklık kullanmıyorsanız Roku kulaklık jakları gibi uzaktan kumanda ile birlikte gelen aksesuarlar kullanabilirsiniz. AirPod kullanıyorsanız zaten AppleTV ile muhtemelen kolay bir şekilde eşleşecektir. TV izlerken sesi yükseltip etraftakileri rahatsız etme gibi endişeleriniz kalmayacak.

OKU ►  SpaceX 8 Ocak’ta yeniden roket fırlatacak
OKU ►  ProtonMail sansür riskine karşı Tor Onion kullanacak

Apple kullanıcıysanız zaten teknoloji ile boğuşmuyorsunuzdur ama Apple’ın WWDC 2017 etkinliğinde duyurduğu yeni donanım ve yazılımlar sayesinde artık teknolojiyle yaşamaktan daha fazla keyif alacaksınız.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox