Çift kameralı Zeiss lensli Nokia Android bu yıl çıkıyor

Çift kameralı Zeiss lensli Nokia Android bu yıl çıkıyor

Hatırlayacağınız üzere, Nokia, HMD Global bünyesine katıldı. Ve, HMD Global’de kısa bir süre önce dünyaca ünlü kamera markası Zeiss ile bir ortaklık anlaşması yaptı. Hedef, Nokia’nın akıllı telefonlarını başarılı bir şekilde global pazara yeniden sokmaktı. Geçtiğimiz günlerde ise, twitter’dan atılan bir tweet aracılığıyla, bu anlaşmadan doğacak olan bir Nokia akıllı telefonun çift kamerası ve Zeiss lensli olarak piyasaya çıkmaya hazırlandığını öğrendik.

Çift kameralı Zeiss lensli Nokia Android bu yıl çıkıyor

HMD heyecanını sosyal medya üzerinden paylaştı ve, “akıllı telefon endüstrisinde yeni görüntüleme standartları belirlemek istiyoruz” dedi. Daha önce, Nokia modellerini yakından takip ettiyseniz eğer, Nokia, Zeiss tarafından üretilen lensleri, Nokia 808 PureView ve Lumia 1020’de kullandığını hatırlayacaksınız. Tartışmasız olarak, zamanlarının en iyi telefonları olarak biliniyordu. Şimdi ise, Zeiss tarafından üretilen lensleri, 2017 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkması beklenen Nokia’nın yeni amiral gemisi Nokia 9’da kullanacağı yönünde sızıntılar çıkmaya başladı.

OKU ►  Google Takvim iOS için nihayet güncellendi!

Sizce, Finli şirketin yeni amiral gemisi Nokia 9’u Zeiss marka lenslerle donatılmış çift ana kameralı olarak piyasaya sürmesi dedikoduları doğru çıkar mı? Nokia 9’un henüz çoğu özelliği belli değil. Fakat, akıllı telefonun gücünü Snapdragon 835 işlemciden alacağı ve 4 GB RAM ile destekleneceği belirlendi. Ayrıca, Nokia 9, 5.27 inç’lik QHD bir ekran ile piyasaya çıkacak ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olacak. Kamerası hakkında hiçbir sızıntı çıkmamıştı. Bu nedenle, gerçekten de Zeiss lensli çift kameralarla donatılmış olma ihtimali yüksek. Nokia 9’un 2017 sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyat etiketinin ise, 700 dolar olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here