Fitness takipçinizden en iyi şekilde yararlanmanın 5 yolu

Fitness takipçiniz hakkında bilmedikleriniz ve ipuçları

Yakın zamanda yayınlanan bir araştırmaya göre, fitness takipçisini takmak kilo vermenize yardımcı olmuyor. Bu, yeni gadget’ınızı fitness yolculuğunuzda size yardımcı olmak için kullanamayacağınız anlamına gelmez.

Muhtemelen, fitness takipçinizden en iyi şekilde nasıl faydalanabileceğiniz hakkında bazı bilgilere ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor.

İşte sizin için Fitbit, Jawbone, Apple Watch ve Nike Plus’ı nasıl çalıştıracağınızla ilgili bazı ipuçları

Umarız, daha önce almış olduğunuz bu cihazlar çekmecenizde toz toplamadan yetişmişizdir.

Profilinizi oluşturun

Hemen hemen tüm spor takipçileri bir tamamlayıcı uygulama ile gelir. Muhtemelen, uygulamanıza çeşitli şeyler için ihtiyacınız olacak. Örneğin zaman içinde verilerinizi görmek gibi. Bu yüzden önceden indirdiğinizden eminim. Ancak, temel kurulum kolay olduğundan, iyi şeyleri elde etmek için detaylı kurulum yapmanız gerektiğini unutmayın. Spor izleyicinizin, adım uzunluğu ve yakılan kalori gibi şeyleri belirlemedeki doğruluğunu artırmak için yaş, cinsiyet, boy ve kilo gibi temel bilgilere ihtiyacı vardır.

Kalibre edin

Profilinizi ayarlamak bir adımdır. En doğru bilgi için, fitness takipçinizin ayarlarını inceleyin ve ayrıntıları kalibre edin. Çoğu fitness takipçi bir ölçüde kalibrasyon sağlar.

OKU ►  Tesla Model 3, 0'dan 60'a 5.6 saniyede çıkıyor
OKU ►  Apple ‘WikiLeaks’ üzerinden yayınlanan iOS güvenlik açıklarını kapatmaya başladı

Popüler fitness takipçilerinden birkaçının kalibre edilmesi hakkında daha fazla detaylı bilgiyi paylaşıyoruz.

Aşağıda belirtilen hangi cihazı kullanıyorsanız, üzerine tıklayarak nasıl kalibre edileceğini öğrenebilirsiniz

Apple Watch
Fitbit
Jawbone
Nike+

Hakim olmayan bileğinize takın

Çoğu kişi baskın olmayan bileğine saat takar. Fitness takipçiniz bir saat gibidir (ve bazı durumlarda bir saattir) ve egemen olmayan bileğinizde kullanılmalıdır. Sağ elinizdeyse sol bilek, sol elinizin ise sağ bileğiniz.

Sebebi: Hakim elinizi gün boyunca çok hareket ettirirsiniz ve bu, fitness takipçiniz tarafından bildirilen “adımlar” sayısının yanlış olmasına neden olabilir. Fitbits gibi bazı spor takipçileri, en çok kullandığınız bileğinize takmanıza  izin verseler de, doğru olan bu değildir. Hassas ölçümler ve doğru yönlendirme için az kullandığınız bileğinize takmanızı tavsiye ediyoruz.

Diğer uygulamalarla bağlantı kurun

Fitness takipçinizin kendi uygulaması var ancak senkronize edilebilecek tek uygulama bu değil. Yaşam tarzınızı daha iyi bir hale getirmeye çalışıyorsanız, yiyecek izleme ve kalori sayımı için MyFitnessPal, egzersizlerinizi haritalamak ve izlemek için MapMyRun ve uyku ve diğer sağlıkları izlemek için MedHelp dahil, birçok sağlıkla alakalı uygulama ve hizmet var. Bunlar ile bağlantılar kurarak çok daha kapsamlı bir rapor ve yönlendirme elde edebilirsiniz.

OKU ►  Plex bulut klasörlerini medya sunucularına dönüştürebilyor
OKU ►  Twitter hesapları #NaziHollanda mesajını yaymak için hacklendi

Unutmayın bu cihazlar sadece bir araç

Zaten bir fitness takip cihazını 7/24 taksanız bile kilo vermenizdeki asıl etkenlerden biri olmadığını biliyoruz. takipçinizi kişiselleştirdiyseniz ve fiziksel özelliklerinize göre kalibre ettiyseniz bile, elde ettiğiniz veriler, özellikle enerji harcamaları (yakılan kalori) süper hassas olmayabilir.

Fitness takipçiniz, fitness yolculuğunuzda kesinlikle yararlı bir araç olabilir, ancak sizin yeme alışkanlıklarınızı da düzene koymanız ve doğru hareketleri yapmanız gerekmektedir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox