Fitness takipçinizden en iyi şekilde yararlanmanın 5 yolu

Date:

Fitness takipçiniz hakkında bilmedikleriniz ve ipuçları

Yakın zamanda yayınlanan bir araştırmaya göre, fitness takipçisini takmak kilo vermenize yardımcı olmuyor. Bu, yeni gadget’ınızı fitness yolculuğunuzda size yardımcı olmak için kullanamayacağınız anlamına gelmez.

Muhtemelen, fitness takipçinizden en iyi şekilde nasıl faydalanabileceğiniz hakkında bazı bilgilere ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor.

İşte sizin için Fitbit, Jawbone, Apple Watch ve Nike Plus’ı nasıl çalıştıracağınızla ilgili bazı ipuçları

Umarız, daha önce almış olduğunuz bu cihazlar çekmecenizde toz toplamadan yetişmişizdir.

Profilinizi oluşturun

Hemen hemen tüm spor takipçileri bir tamamlayıcı uygulama ile gelir. Muhtemelen, uygulamanıza çeşitli şeyler için ihtiyacınız olacak. Örneğin zaman içinde verilerinizi görmek gibi. Bu yüzden önceden indirdiğinizden eminim. Ancak, temel kurulum kolay olduğundan, iyi şeyleri elde etmek için detaylı kurulum yapmanız gerektiğini unutmayın. Spor izleyicinizin, adım uzunluğu ve yakılan kalori gibi şeyleri belirlemedeki doğruluğunu artırmak için yaş, cinsiyet, boy ve kilo gibi temel bilgilere ihtiyacı vardır.

Kalibre edin

Profilinizi ayarlamak bir adımdır. En doğru bilgi için, fitness takipçinizin ayarlarını inceleyin ve ayrıntıları kalibre edin. Çoğu fitness takipçi bir ölçüde kalibrasyon sağlar.

Popüler fitness takipçilerinden birkaçının kalibre edilmesi hakkında daha fazla detaylı bilgiyi paylaşıyoruz.

Aşağıda belirtilen hangi cihazı kullanıyorsanız, üzerine tıklayarak nasıl kalibre edileceğini öğrenebilirsiniz

Apple Watch
Fitbit
Jawbone
Nike+

Hakim olmayan bileğinize takın

Çoğu kişi baskın olmayan bileğine saat takar. Fitness takipçiniz bir saat gibidir (ve bazı durumlarda bir saattir) ve egemen olmayan bileğinizde kullanılmalıdır. Sağ elinizdeyse sol bilek, sol elinizin ise sağ bileğiniz.

Sebebi: Hakim elinizi gün boyunca çok hareket ettirirsiniz ve bu, fitness takipçiniz tarafından bildirilen “adımlar” sayısının yanlış olmasına neden olabilir. Fitbits gibi bazı spor takipçileri, en çok kullandığınız bileğinize takmanıza  izin verseler de, doğru olan bu değildir. Hassas ölçümler ve doğru yönlendirme için az kullandığınız bileğinize takmanızı tavsiye ediyoruz.

Diğer uygulamalarla bağlantı kurun

Fitness takipçinizin kendi uygulaması var ancak senkronize edilebilecek tek uygulama bu değil. Yaşam tarzınızı daha iyi bir hale getirmeye çalışıyorsanız, yiyecek izleme ve kalori sayımı için MyFitnessPal, egzersizlerinizi haritalamak ve izlemek için MapMyRun ve uyku ve diğer sağlıkları izlemek için MedHelp dahil, birçok sağlıkla alakalı uygulama ve hizmet var. Bunlar ile bağlantılar kurarak çok daha kapsamlı bir rapor ve yönlendirme elde edebilirsiniz.

Unutmayın bu cihazlar sadece bir araç

Zaten bir fitness takip cihazını 7/24 taksanız bile kilo vermenizdeki asıl etkenlerden biri olmadığını biliyoruz. takipçinizi kişiselleştirdiyseniz ve fiziksel özelliklerinize göre kalibre ettiyseniz bile, elde ettiğiniz veriler, özellikle enerji harcamaları (yakılan kalori) süper hassas olmayabilir.

Fitness takipçiniz, fitness yolculuğunuzda kesinlikle yararlı bir araç olabilir, ancak sizin yeme alışkanlıklarınızı da düzene koymanız ve doğru hareketleri yapmanız gerekmektedir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...