Yeşil yapraklı sınıfına hangi bitkiler girer ve ne gibi faydaları var

Yeşil sebzelere bir şans verin

Sebze! Özellikle yeşil sebze ve bitkiler gerçekten kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz. Biz demiyoruz bilim diyor. Ayrıca fiziksel ve zihinsel olarak yaşamınızı bir anda bahar bahçe haline getiriyor. Uzak durmuyor ve hayatınızın bir yerinde onlara da yer veriyorsunuz ne mutlu size. Peki ya hortlak görmüş gibi kaçanlar ve inatla tüketmemeyi seçenler? Lütfen. Yeşil sebzelere bir şans verin. Sadece iyiliğinizi istiyorlar. Kendi seçimleriniz sizi mutsuz ve sağlıksız bir yaşama sürüklemesin. Bu türden beslenme alışkanlıklarınız var ise lütfen şuan bu eğiliminizden kurtulun. İnsan beyninin adapte olamayacağı hiç bir psikolojik durum yok. Ya da bunu yalnız başaramayacağınızdan endişeleriniz var ise bir beslenme uzmanına yönelerek bu problemi ortadan kaldırın. Çünkü sağlığınız buna değer.

OKU ►  Yapay tatlandırıcılar yağ kütlesini artırıyor!
Yeşil sebzelere bir şans verin
OKU ►  Kemik sağlığınızdan gelen sinyallere erken cevap vermek önemli

Bilim insanlarının yaptığı pek çok sağlık alanındaki araştırma ve beslenme diyetetik alanındaki tedavilerin sonuçları çok çarpıcı. Böbrek fonksiyonlarının düşük seviyede olmasından taş ve kum oluşumuna, kalp damar problemlerine, kadın ve erkeklerde cinsel sorunların yaşanmasından diş ve diş eti rahatsızlıklarına kadar pek çok farklı türden sorunun vücutta oluşmasına sebep gösterilebilen bir alışkanlık var. Evet alışkanlık. Çünkü bu bir seçenek. Yeşil sebze tüketmemek!

Yeşil kök ve sebzeler

ISPANAK: Beta-karoten yönünden oldukça zengin bir yeşil yapraklı bitkidir. Bunun dışında B6 açısından oldukça doludur. C vitamini, folik asit, demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum kaynağı olarak bilinir. Özellikle çocuk yaşta tüketilmesinin demiri vücutta çimentolaştırdığı söylenir.

OKU ►  Çocukların cinsiyet rollerini etkileyen oyuncaklara birde bu açıdan bakın

Yeşil sebzelere bir şans verin

SEMİZOTU: Bilinen en önemli özelliği kanı temizlemesidir. İdrar söktürücü özelliği ile böbrekteki önceden oluşmuş kumlarını dökmeye yardımcı olurken çok düşük kalorilidir. Diyetinizde vazgeçilmez ve önemli bir besin kaynağı olmasını, lezzetinin güzelliğini keşfettiğinizde sizde göreceksiniz. Bu özellikleriyle doktorlar tarafından şeker hastalarına mutlaka tüketmeleri önerilir.

TERE: Kanı temizler. Hazımsızlığı giderici özelliği vardır. Karaciğer, böbrek ve bronşları temizleyerek kan şekerinin düzenlenmesinde yardımcıdır. Bol demir içeriği sayesinde kansızlığa iyi gelmektedir.

ROKA: Böbrekleri çalıştırır. Karaciğer koruyucusudur. İştah açıcıdır. Ayrıca idrar söktürücü ve yemeklerden sonra ve yemek esnasında hazmı kolaylaştırıcı özelliği bulunur.Yeşil sebzelere bir şans verin

OKU ►  Bel ve sırt ağrılarınızı geçirecek basit günlük çözümler

MARUL: Aşağı kilo kontrol diyetlerinin en önemli parçası olan salataların olmazsa olmazıdır. Tokluk hissi sağlayarak iştahın kontrolünü sağlar. Kandaki şeker oranını dengelemede önemli bir yardımcıdır. Marulda güzel bir idrar söktürücüdür. Kanı temizler ve karaciğeri koruma konusunda rol paylaşır. Oldukça yüksek miktarda kalsiyum içeriğinden dolayı kemikleri güçlendirmesi açısından önemli bir besin kaynağıdır.

MAYDANOZ: Tam bir demir deposudur. Bunun yanı sıra kalsiyum, potasyum, kükürt ve A vitaminini içinde bulundurur. Bir tutam maydanoz, nerdeyse günlük tüm C vitamini ihtiyacını karşılar. Bir diğer diyet ve kilo kontrolü yardımcısı olan maydanoz sindirimi kolaylaştırır. Görme gücünü ve anne sütünü artırıcı özelliği vardır. Kan şekerini dengeler. Ancak düşük tansiyon problemi yaşayanların dikkatli kullanmasında fayda vardır.

OKU ►  Sara krizi tetikleyen ‘Tweet’ attı, polis tarafından tutuklandı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox